ME siatkarzy. Czarnogóra bez szans w starciu z Polakami

ME siatkarzy. Czarnogóra bez szans w starciu z Polakami

Polacy podczas meczu z Czarnogórę
Polacy podczas meczu z Czarnogórę Źródło: Newspix.pl / Adam Starszynski / PressFocus
Reprezentacja Polski pokonała Czarnogórę 3:0 (25:10, 25:17, 25:19) w fazie grupowej Mistrzostw Europy. Polacy już wcześniej zapewnili sobie awans do 1/8 finału. Teraz czeka ich jeszcze spotkanie z Ukrainą.

Czarnogóra była czwartym z rzędu rywalem, który nie sprostał Biało-Czerwonym. Podopieczni Vitala Heynena pokonali wcześniej Estonię, Holandię oraz Czechy i prowadzą w swojej grupie.

Starcie z Czarnogórcami nie przysporzyło Polakom większych problemów. Dość powiedzieć, że mistrzowie świata wygrali pierwszego seta do 10, co zajęło im około 20 minut.

Więcej emocji dostarczyła druga partia, w której nie obyło się bez kontrowersji wokół decyzji sędziego, a żółtą kartkę zobaczył... nasz trener. Nie przeszkodziło to jednak w marszu po zwycięstwo i Polacy zakończyli tego seta wynikiem 25:17. W ostatniej partii rywalom udało się zgromadzić 19 oczek.

Źródło: WPROST.pl / PZPS