Wilfredo Leon rozbił ich zagrywką i atakiem. Tymczasem po meczu Hiszpanie...

Wilfredo Leon rozbił ich zagrywką i atakiem. Tymczasem po meczu Hiszpanie...

Wilfredo Leon w meczu z Hiszpanami
Wilfredo Leon w meczu z Hiszpanami Źródło: Newspix.pl / Adam Starszynski / PressFocus
Gra z mistrzami świata w 1/8 finału mistrzostw Europy z pewnością była dla siatkarzy z Hiszpanii wielkim wyzwaniem, ale też okazją, by zmierzyć się na parkiecie z zawodnikami światowej czołówki. Nie dziwi, że po przegranej nie tylko nie chowali urazy, ale też... chcieli zrobić sobie zdjęcia z jednym z pogromców.

W sobotnim meczu przeciwko Hiszpanii jednym z wyróżniających się na parkiecie siatkarzy reprezentacji Polski z pewnością był Wilfredo Leon. Mimo że mecz zamknął się w trzech setach zakończonych wysokim prowadzeniem Polaków (25:18, 25:13, 25:16), a końcówkę Biało-Czerwoni grali rezerwowym składem, Leon zdążył zdobyć aż 19 punktów. Popis dał głównie w drugim secie, kiedy to nie miał sobie równych w polu zagrywki. Łącznie w meczu reprezentant Polski zdobył aż 7 asów serwisowych i atakował ze skutecznością 69 procent.

Choć Leon znacząco przyczynił się do porażki Hiszpanów, ci nie przenieśli sportowego żalu poza parkiet. Już po meczu zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego skorzystali z okazji, by zrobić sobie zdjęcia ze słynnym reprezentantem Polski. Całe zdarzenie zarejestrowała dziennikarka „Przeglądu Sportowego” Edyta Kowalczyk. „Czasami polscy piłkarze chcieliby się wymienić koszulkami z CR7. Innym razem hiszpańscy siatkarze robią sobie po meczu zdjęcia z Leonem” – skomentowała.

Przypomnijmy, że po wygranej z Hiszpanami w 1/8 finału mistrzostw świata, reprezentacja Polski zmierzy się w ćwierćfinale z Niemcami. Początek spotkania 23 września, o godz. 20:00.

ME siatkarzy 2019. Hiszpania rozbita. Polska zagra w ćwierćfinale!

Źródło: WPROST.pl / Twitter/Edyta Kowalczyk