Gwardia Cup: siatkarki z Wrocławia słabsze od Azerek

Gwardia Cup: siatkarki z Wrocławia słabsze od Azerek

Zawodniczki Impelu Wrocław nie dały rady sześciokrotnym mistrzyniom Azerbejdżanu (fot. sxc.hu) Źródło: FreeImages.com
Siatkarki Impelu Wrocław przegrały z Azerrail Baku 0:3 w drugim meczu turnieju Gwardia Cup, który się odbywa w stolicy Dolnego Śląska. W pierwszym spotkaniu turecki Fenerbahce Stambuł wygrał z niemieckim Dresdner Sportclub 3:0.
Mecz wrocławskiego zespołu z sześciokrotnymi mistrzyniami Azerbejdżanu miał dość jednostronny przebieg. Podopieczne trenera Rafała Błaszczyka tylko w ostatnim, trzecim secie potrafiły nawiązać wyrównaną walkę. W pierwszym starciu drużyna Azerrail szybko objęła kilkupunktowe prowadzenie (16:9), które udało jej się utrzymać już do końca seta.

Początek drugiej partii należał wprawdzie do gospodyń, które na pierwszą przerwę techniczną schodziły z przewagą dwóch punktów (8:6). Azerki poprawiły jednak obronę i dzięki dobrej zagrywce wyszły na prowadzenie i ostatecznie wygrały 25:17. Trzeci set był najbardziej wyrównany. Gra bardzo długo toczyła się punkt za punkt, ale w zaciętej końcówce więcej zimnej krwi zachowały rywalki.

Z kolei Fenerbahce nie miało większego kłopotu z pokonaniem Dresdnera. Niemki jedynie na początku pierwszego seta potrafiły dotrzymać tempa triumfatorkom Ligi Mistrzów, jednak wraz z upływem czasu drużyna ze Stambułu zaczęła uzyskiwać coraz większą przewagę i ostatecznie wygrała 25:22. W kolejnych częściach meczu nie było już tyle emocji. Drugi set zakończył się łatwą wygraną Fenerbahce 25:15. Także trzecia partia rozpoczęła się od mocnego uderzenia Turczynek, które na pierwszą przerwę techniczną schodziły prowadząc 8:0. Ostatecznie wygrały 25:11, a całe spotkanie 3:0.