ZAKSA wygrywa w LM i jest blisko Final Four

ZAKSA wygrywa w LM i jest blisko Final Four

ZAKSA wygrywa w LM i jest blisko Final Four (fot. sxc.hu) Źródło:FreeImages.com
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała we własnej hali Arkas Izmir 3:2 w pierwszym meczu drugiej rundy play off siatkarskiej Ligi Mistrzów. Zwycięzca dwumeczu awansuje do Final Four.
Polscy siatkarze łatwo wygrali pierwszego seta do 19 punktów. Drugi również zaczęli dobrze, ale pod koniec inicjatywę przejęli Turcy i wygrali go do do 22. W trzecim secie przeważała ponownie ZAKSA. Siatkarze polskiej drużyny wygrali go do 20, ale nie byli w stanie zakończyć całego spotkania w czwartym secie - znowu lepsi byli rywale z Izmiru.

Zwycięzcę całego spotkania wyłonił tie-break. Polska drużyna wygrała go 15:9 i całe spotkanie 3:2. Warto odnotować, że w poprzedniej rundzie Arkas Izmir wyeliminował Skrę Bełchatów.