Liga Światowa: Polska walczyła, Brazylia wygrała

Polska gra z Brazylią w meczu grupy A Ligi Światowej (fot. MACIEJ GOCLON/FOTONEWS / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Reprezentacja Polski w siatkówkę mężczyzn w rozgrywkach grupy A Ligi Światowej po raz drugi przegrała z Brazylią. Mecz rozgrywany był w Łodzi.
Pierwszego seta, po zaciętej walce, wygrała Brazylia, która potrzebowała jednak do tego aż czterech piłek meczowych (wygrała 28:26). Zwycięstwo w drugim secie (25:22) przyszło Brazylijczykom nieco łatwiej. W trzecim secie zasłużone zwycięstwo (25:23) odnieśli Polacy. Polacy wygrali również czwartego seta (25:20), ale w tie-breaku przegrali 10:15.

W pierwszym meczu, rozgrywanym w Warszawie, Polska przegrała z Brazylijczykami 1:3 (22:25, 20:25, 25:22, 15:25). W 2012 roku Polacy wygrali Ligę Światową.