Liga Światowa: kolejna porażka biało-czerwonych

Piotr Nowakowski, Andrea Anastasi i Bartosz Kurek (fot. MICHAL NOWAK / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Reprezentacja Polski przegrała w Lidze Światowej 2:3 z Francją. To czwarta porażka z rzędu polskiego zespołu w tegorocznych rozgrywkach.
Polacy przegrali pierwszego seta 21:25. W drugim byli już skuteczniejsi - wygrali go 25:23. W trzeciej partii trójkolorowi byli lepsi od obrońców tytułu o pięć punktów i wygrali 25:20. Polacy wytrzymali jednak presję, wygrali czwartego seta 25:21 i o zwycięstwie w meczu miał zadecydować tie-break.

W piątym secie obie reprezentacje długo równo punktowały, ale pod koniec seta więcej zimnej krwi zachowała drużyna francuska, która wygrała tie-breaka 15:13 i całe spotkanie 3:2.

Reprezentacja Polski przegrała czwarte z rzędu spotkanie w tegorocznej Lidze Światowej. Obrońcy tytułu są jedynym zespołem w grupie A bez zwycięstwa. W następnym meczu biało-czerwoni zmierzą się z reprezentacją Argentyny.