ME: to już jest koniec. Polacy przegrali niemal wygrany mecz

ME: to już jest koniec. Polacy przegrali niemal wygrany mecz

Bartosz Kurek w ataku (fot. LUKASZ LASKOWSKI / PRESSFOCUS NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
Reprezentacja Polski przegrała z Bułgarią 2:3 (25:22, 25:22, 20:25, 24:26, 16:18) i pożegnała się z mistrzostwami Europy. Biało-czerwoni, choć wygrali dwa pierwsze sety, pozwolili Bułgarom doprowadzić do remisu. W tie-breaku gospodarze prowadzili już nawet 9:6, ale nie potrafili dowieźć przewagi do końca spotkania.
Mecz rozpoczął się idealnie dla Polaków, którzy zagrali - przynajmniej w dwóch pierwszych partiach - swoje najlepsze spotkanie na tych mistrzostwach. Biało-czerwoni oba sety wygrali do dwudziestu dwóch, imponujący był zwłaszcza drugi, w którym podopieczni Andrei Anastasiego przegrywali już 17:19, ale zdołali w ostatniej chwili doścignąć rywala.

Później było już jednak tylko gorzej. W trzecim secie biało-czerwoni zupełnie stracili swój rytm gry i przegrywali nawet 9:17. Ostatecznie przegraliśmy tego seta do dwudziestu. W czwartej partii rywale znowu lepiej wystartowali, ale Polacy nie pozwolili im na osiągnięcie takiej przewagi. Pod koniec zabrakło jednak trochę szczęścia.

Zobacz jak Polacy oddali Bułgarom zwycięstwo

Tie-break rozpoczął się dla Polaków fatalnie - na skutek błędów sędziego przegrywaliśmy 0:3. Zawodnicy Anastasiego pokazali jednak charakter i doprowadzili do stanu 9:6. Wtedy z kolei... stracili cztery punkty z rzędu. W efekcie niemal wygrany mecz zakończył się dotkliwą porażką. Bułgarzy przy stanie 17:16 wykorzystali piłkę meczową i zakończyli spotkanie.

Reprezentacja Polski zakończyła udział w mistrzostwach Europy na barażu o ćwierćfinał. Oznacza to, że zostaniemy sklasyfikowani na miejscach 9-12. Bułgarzy w środę zagrają z kolei z Niemcami o półfinał turnieju.