MŚ 2014: Polacy pokonali Serbów na początek turnieju

MŚ 2014: Polacy pokonali Serbów na początek turnieju

Polscy siatkarze (fot. Mariusz Palczynski / MPAimages.com / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
W pierwszym meczu siatkarskich Mistrzostw Świata reprezentacja Polski wygrała z Serbią 3:0. Serbska ekipa zupełnie nie radziła sobie z koncertowo grającymi Polakami. Ostatecznie Polacy zwyciężyli bez straty seta.
O fantastycznej postawie biało-czerwonych niech świadczy fakt, że Serbowie w żadnym secie nie zdobyli nawet 20 punktów. Podopieczni Stephane'a Antigi niesieni dopingiem 60 tys. gardeł na Stadionie Narodowym grali porywająco w ataku i po dwóch setach mieli 55-procentową skuteczność w ataku. Rywale - dwa razy niższą. Naszych reprezentantów nie zdekoncentrowała nawet długa przerwa przed ostatnią, trzecią partią. Serbowie ostatecznie w pierwszym secie ugrali 19 punktów, w dwóch kolejnych po 18.

Zobacz jak Polacy rozpoczęli mistrzostwa świata

W kolejnych spotkaniach fazy grupowej Polacy zmierzą się reprezentantami Australii (2.09), Wenezueli (4.09), Kamerunu (6.09) i Argentyny (7.09). Najcięższy mecz już za nami - to dobry prognostyk na kolejne spotkania.