MŚ 2014: Kubańczycy prowadzili z Finami 2:0 i... przegrali

MŚ 2014: Kubańczycy prowadzili z Finami 2:0 i... przegrali

Kadr z meczu (fot. Karol Bartnik / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Mamy pierwszą niespodziankę mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn, które odbywają się w Polsce. Kubańczycy pomimo prowadzenia 2:0 przegrali 2:3 (25:18, 25:21, 25:27, 23:25, 12:15) z Finami swój pierwszy mecz w grupie B.
Dla wicemistrzów świata sprzed czterech lat to miał być łatwy mecz - i tak to wyglądało przez dwa pierwsze sety, które Kubańczycy łatwo wygrali do 18 i 21. Finowie, którzy ostatni raz na siatkarskim mundialu występowali 32 lata temu, nie poddali się jednak i wygrali dramatycznego trzeciego seta 27:25.

To był moment przełomowy - rozpędzeni fińscy siatkarze wygrali do 23 kolejnego seta. Decydujący tie-break także padł ich łupem i pierwsza niespodzianka tych mistrzostw stała się faktem - Finowie, dla których marzeniem było wyjście z grupy, pokonali wicemistrzów świata.