MŚ 2014: Chińczycy lepsi od Egipcjan. Egipskie ciemności nie pomogły

MŚ 2014: Chińczycy lepsi od Egipcjan. Egipskie ciemności nie pomogły

Ergo Arena w czasie awarii (fot. PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Chińczycy w swoim pierwszym meczu podczas siatkarskich mistrzostw świata w Polsce pokonali Egipcjan 3:1 (25:20, 25:20, 23:25, 33:31). Kibice ze spotkania zapamiętają jednak przede wszystkim... awarię prądu, przez którą mecz rozgrywany w Ergo Arenie przerwano na 15 minut.
Światło w Ergo Arenie zgasło po dwóch setach wygranych przez Chińczyków - chwilę przed powrotem Azjatów i Egipcjan na parkiet zapadły... egipskie ciemności. Organizatorom meczu uporanie się z usterką zajęło kwadrans. Z powodu awarii ucierpiała także transmisja meczu na antenie Polsatu. Kibice, którzy zakupili specjalne, zakodowane kanały na czas mistrzostw, po wznowieniu meczu podziwiali przekaz bardzo niskiej jakości.

Awaria pomogła Egipcjanom, którzy wygrali trzeciego seta 25:23 i mogli nawet pokusić się o wyrównanie. Ostatnią partię po emocjonującej końcówce i grze na przewagi wygrali jednak Chińczycy 33:31.