MŚ 2014: Pokaz siły. Brazylia zdeklasowała Tunezję

Kadr z meczu (fot. JAKUB PIASECKI/CYFRASPORT / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Reprezentacja Brazylii rozbiła Tunezję 3:0 (25:18, 25:10, 25:17) w swoim drugim meczu w trakcie siatkarskich mistrzostw świata w Polsce. Wcześniej Canarinhos ograli do zera Niemców.
Broniący mistrzowskiego tytułu Brazylijczycy pokazali prawdziwie mistrzowską formę. Ich rywale z Tunezji nie mieli nic do powiedzenia w żadnym z setów, choć mecz zaczął się nietypowo, bo od prowadzenia 4:0 Tunezyjczyków. Pokazem siły graczy z Ameryki Południowej był set drugi, który wygrali do dziesięciu.

Brazylijczykom nie przeszkodziła nawet wymiana składu przed ostatnią partią. Trzeciego seta wygrali bowiem do siedemnastu.

Dzięki wygranej Brazylijczycy z dorobkiem sześciu punktów i zerem straconych setów przewodzą grupie B.