NA ŻYWO: Polska - USA

NA ŻYWO: Polska - USA

Polscy siatkarze podczas meczu z Kamerunem (fot. MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Reprezentacja USA pokonała w meczu grupy E Polaków 3:1 (29:27, 25:22, 27:25, 25:23). To pierwsza porażka biało-czerwonych w turnieju.
 23:25
Niestety. Anderson punktuje. Biało-czerwoni przegrywają pierwszy mecz na siatkarskich mistrzostwach swiata.
 23:24
Holt serwuje w aut, czas dla USA. Sander zablokowany, czas dla USA. Walczymy!
 21:24
Amerykanie blokują i jest meczbol. Antiga prosi o czas.
 21:23
Lotman psuje serwis. Winiarski psuje serwis. Jest źle.
 20:22
Wlazły obija blok rywali. Cóż z tego, skoro po chwili punktuje Anderson. Amerykanie blisko wygranej.
 19:21
Amerykanie odskakują nam dzięki Andersonowi na dwa punkty. Antiga prosi o czas.
 18:19
Nadal punkt za punkt.
 17:18
Wlazły obija rywali, rywale obijają nas. Koniec seta coraz bliżej.
 16:17
I po przewadze - Anderson celnie, a Kubiak w blok.
 16:15
Ale na przerwie technicznej to jednak my prowadzimy po dwóch udanych akcjach.
 14:15
Winiarski daje nam remis zagrywką! A po chwili oddaje zagrywką rywalom prowadzenie.
 13:14
Wlazły zderzył się z amerykańskim blokiem. Tak jak Winiarski po chwili, ale ten tak huknął, że piłka po bloku opuściła plac gry.
 12:13
Nie jesteśmy w stanie odrobić punktu straty - a nie mamy już marginesu błędu.
 10:11
Punkt za punkt - tylko że Amerykanie prowadzą.
 9:10
Sander zepsuł zagrywkę i zrehabilitował się poprzez obicie bloku - punkt.
 8:9
Amerykanie szybko zdobywają dwa punkty - zatrzymują nasz atak i kończą swój.
 8:7
Zanosi się na kolejny wyrównany set. Póki co Polacy prowadzą na przerwie.
 3:5
Anderson psuje zagrywkę... tak jak Wlazły po chwili.
 2:4
Wlazły po bloku, Sander przez blok.
 1:3
Amerykanie mocno napierają po przegranym secie. Kolejne dwa punkty dla nich.
 1:1
Sander punktuje na start. A po chwili my.
 27:25
Mamy tego seta! Możdżonek dwukrotnie z krótkiej!
 25:25
Fatalnie kończymy akcję, nerwy trwają dalej.
 25:24
Holt psuje zagrywkę.
 24:24
Set dla nas? Nie! Amerykanie fatalnie atakują w aut... Tak się wydawało. Powtórka wykazuje, że piłka przeszła po palcach Kłosa.
 24:23
Winiarski nie kończy ataku, Anderson kontruje skutecznie... nie! Amerykanie przekroczyli linię. Szczęśliwy setbol!
 23:23
Nasza przewaga już nie istnieje - rywale kontrują skutecznie.
 23:22
Winiarski trafia w taśmę, Antiga prosi o czas.
 23:21
Lotman uderza poza boisko i mamy trzy punkty przewagi. Po chwili Holt skraca ten dystans o oczko.
 22:20
I znowu uciekamy! Kłos trafia ze środka, a po chwili blokujemy rywali.
 20:20
Przerwa pomogła rywalom - już po 20.
 20:18
Kłos wykorzystuje kontrę - Amerykanie proszą o czas.
 19:18
Wracamy na prowadzenie. Winiarski obija rywala, po chwili Anderson atakuje... no niemal w sufit.
 17:18
Kubiak obija blok, Anderson obija blok. USA prowadzą.
 16:17
Fatalny bieg wydarzeń po przerwie technicznej - Polacy się mylą, Amerykanie w gazie i już przegrywamy... Czas dla Antigi.
 16:13
Punkt za punkt i nagle... odskakujemy o oczko dalej. 16:13 na drugiej przerwie technicznej.
 13:11
Winiarski obił potrójny blok - skutecznie. A Wlazły zepsuł zagrywkę.
 12:10
Winiarski punkt, Holt punkt. Cios za cios.
 11:9
Sander też psuje zagrywkę. Po chwili prawie bronimy atak USA. Prawie...
 10:8
Anderson w aut - Amerykanin seryjnie oddaje nam punkty w trzecim secie. Zagumny nie chce być po chwili gorszy na zagrywce.
 9:7
Kłos psuje zagrywkę - jego błąd naprawia Wlazły, który przebija się przez blok.
 8:6
Niestety to dopiero pierwsza w tym meczu przerwa techniczna, w której prowadzimy.
 7:5
Anderson ma okazję do kontry, ale nie trafia w boisko i mamy siódmy punkt. Po chwili Sander obija nasz blok i Amerykanie mają piąty punkt.
 6:4
I znowu punkt za punkt. Dobrze, że to my tym razem z przodu.
 5:3
Wlazły zdobywa punkt - tylko po to, żeby Nowakowski mógł zagrać w siatkę.
 4:2
Winiarski sprytnie punktuje nad siatką. Ale po chwili Sander przeciska się przez nasz blok - 4:2.
 3:1
Anderson obija blok i punktuje. Po chwili długa wymiana i udana kontra Wlazłego.
 2:0
Zaczynamy wreszcie dobrze! Wlazły i Nowakowski przebijają się przez bloki. 2:0!
 22:25
Myli się Anderson ale po chwili jest po secie. Lee celnie z krótkiej. 2:0 dla USA.
 21:24
Była kontra... Konarski nadział się na blok. Setbol dla USA.
 21:23
Holt zdobywa punkt i... psuje zagrywkę. Wciąż jest szansa.
 20:22
Winiarski wpada na blok i tracimy punkt. Na szczęście po chwili źle atakuje Anderson.
 19:21
Rywale uciekają. Najpierw Anderson skutecznie atakuje, po chwili Sander nas kontruje. Antiga prosi o czas.
 19:19
Punkt za punkt - zapowiada się na kolejną morderczą końcówkę.
 17:17
Lee ze środka, Nowakowski go naśladuje. Po 17.
 16:16
Remis! Amerykanie oddają nam dwa punkty - zepsuty serwis i jeszcze gorszy atak.
 14:16
Druga przerwa techniczna i dwa punkty przewagi Amerykanów.
 13:14
Długo nie prowadziliśmy - po długiej akcji psujemy kontrę na bloku rywali. Po chwili Kubiak nie rafia w boisko.
 13:12
Wreszcie wychodzimy na prowadzenie! Dał je nam Kłos po kontrze.
 11:11
Gramy punkt za punkt, choć często jest to zepsuta zagrywka za zepsutą zagrywkę.
 8:9
Anderson psuje zagrywkę (ten set to festiwal zepsutych zagrywek), ale po chwili Amerykanie punktują z krótkiej.
 7:8
Pierwsza przerwa techniczna - prowadzą Amerykanie jednym punktem.
 6:6
Gramy nierówno - znowu pozwalamy Amerykanom odskoczyć na dwa punkty po błędach Wlazłego. Tylko po to, żeby po chwili te straty... odrobić.
 4:4
Cios za cios, punkt za punkt.
 2:2
Na szczęście nie pozwalamy Amerykanom znowu uciec - dwa punkty dla nas.
 0:2
Drugi set Amerykanie zaczynają od dwóch punktów. A właściwie to Anderson.
 27:29
[bZepsute zagrywki kosztowały nas porażkę w tym secie? Źle odbieramy piłkę i po chwili set się kończy. Przegrywamy 0:1.
 27:28
I kolejna zepsuta zagrywka... tym razem Nowakowski. Tak nie można!
 27:27
Tym razem ratuje nas Winiarski.
 26:27
Amerykanie nie planują odpuścić - czwarty setbol po pomocy Kubiaka, który zepsuł zagrywkę.
 26:26
Kubiak znowu! Żadnych nerwów ze strony tego siatkarza.
 25:26
Lee daje Amerykanom trzeci setbol.
 25:25
Holt co zabrał, to oddał - serwis w aut.
 23:23
I jest remis! Anderson zablokowany, Amerykanie protestują, ale nie mają już wideoweryfikacji.
 22:23
A jednak nadal mamy szanse! Anderson serwuje w aut, Kubiak zdobywa punkt i tracimy tylko oczko!
 20:23
Niestety, rywale znowu odskakują... trzy punkty straty na tym etapie seta to chyba koniec.
 20:21
Nieprawdopodobne! Kolejna kontra Polaków, Kubiak obija blok i tracimy tylko punkt! Amerykanie chcą nas wybić z rytmu i proszą o czas.
 19:21
Niesamowita pogoń biało-czerwonych! Już było sześć punktów straty, teraz tylko dwa!
 17:21
Anderson obija nasz blok po raz enty. My odpowiadamy ze środka.
 16:20
Trochę odrabiamy - najpierw Kubiak dobrze obija blok, po chwili rywale dotykają antenki.
 14:20
Jest coraz gorzej - ten set jest już praktycznie przegrany...
 13:18
Po przerwie Kubiak zablokowany i Antiga prosi o czas. To nic nie pomaga, Amerykanie znowu punktują i tracimy już pięć oczek.
 13:16
Druga przerwa techniczna. Amerykanie utrzymują swoją przewagę.
 11:14
Mika zmieniony przez Kubiaka. Póki co nadal trzy punkty więcej rywali.
 10:13
Nie radzimy sobie w ataku. Rywale uciekają, Antiga prosi o czas.
 10:11
Sander serwuje w siatkę. Po chwili dotyka jej Kłos - 10:11.
 9:10
Amerykanie nie odpuszczają - cios za cios i punkt ich przewagi.
 8:9
Polacy zdobywają ósmy punkt atakiem przez środek. Ale Amerykanie po chwili punktują.
 7:8
I po przewadze - rywale zdobyli trzy punkty z rzędu... Przerwa techniczna.
 7:5
Dwa punkty dla Polaków! Po kolei zdobyli je Kłos i Wlazły.
 5:5
Anderson serwuje w aut i mamy punkt. Ale po chwili Mika nie radzi sobie z blokiem - po pięć.
 4:4
Punktujemy po bloku, ale po chwili Anderson odpowiada z prawego skrzydła.
 3:3
Amerykanie szybko odrabiają małą stratę i jest 3:3.
 2:0
Kolejna udana akcja Polaków!
 1:0
Amerykanie bronią nasz pierwszy atak, ale psują kontrę i jest punkt dla naszych.
 20:25
Składy:

USA: Matt Anderson, Taylor Sander, Paul Lotman, David Lee, Max Holt, Micah Christenson oraz Erik Shoji na libero

Polska: Mateusz Mika, Michał Winiarski, Paweł Zagumny, Karol Kłos, Piotr Nowakowski, Mariusz Wlazły oraz Paweł Zatorski na libero
 20:22
Oba zespoły na parkiecie, odgrywane są hymny. Za chwilę startujemy.
Pierwsza faza grupowa przebiegła dla biało-czerwonych bardzo pomyślnie. Podopieczni Stephane'a Antigi wygrali wszystkie mecze i stracili tylko jednego seta - z Kamerunem, który i tak nie jest liczony w drugiej fazie mistrzostw. Dzięki doskonałym wynikom nasi siatkarze rywalizację w grupie E rozpoczynają z dziewięcioma punktami i z pozycji lidera.

Naszym pierwszym rywalem w tej fazie mistrzostw będą Stany Zjednoczone. Amerykanie jak na razie na polskich mistrzostwach zawodzą - po wygraniu Ligi Światowej dwa miesiące temu ich forma znacznie spadła. W efekcie siatkarze z Ameryki Północnej zajęli dopiero trzecie miejsce w grupie D - za Francuzami i Irańczykami. Stephane Antiga przekonuje jednak, że naszych dzisiejszych rywali trzeba się obawiać. Selekcjoner zauważył, że Amerykanie mieli cięższych rywali w pierwszej fazie grupowej niż biało-czerwoni.

Ewentualna wygrana da nam kolejne punkty i ułatwi walkę o zajęcie pierwszego miejsca w grupie. Naszymi rywalami do awansu z tej pozycji będą najpewniej reprezentacje Francji i Iranu. Jest o co walczyć, ponieważ zwycięzca grupy uniknie starcia z najsilniejszymi rywalami w trzeciej fazie grupowej.

Polacy zmieniają dzisiaj także arenę zmagań. Po meczu otwarcia na Stadionie Narodowym w Warszawie i pojedynkach grupowych we wrocławskiej Hali Stulecia gospodarze turnieju przenoszą się do łódzkiej Atlas Areny.