IE w Baku: Polscy siatkarze już w półfinale

IE w Baku: Polscy siatkarze już w półfinale

Trener Andrzej Kowal (PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS)
Polscy siatkarze z reprezentacji B wygrali już szósty mecz z rzędu na I Igrzyskach Europejskich w Baku. Biało-czerwoni pokonali reprezentację Słowacji 3:0 (25:16, 25:23, 25:19) i awansowali do półfinału turnieju.
Choć to już ćwierćfinał turnieju, polscy siatkarze bez większych trudności pokonali swoich rywali bez straty seta.

W pierwszym secie podopieczni trenera Andrzeja Kowala bez problemu zbudowali sobie przewagę i wygrali go do szesnastu. W drugiej partii trener Słowaków dokonał kilku roszad w składzie. Rywale zaczęli grać odczuwalnie lepiej, ale ostatecznie przegrali 23:25.

W trzecim secie postawieni pod ścianą Słowacy zdominowali polskich siatkarzy i odskoczyli im nawet na pięć punktów. Jeszcze przed drugą przerwą techniczną Polacy odrobili jednak straty i wygrali partię do dziewiętnastu oraz cały mecz 3:0.

W półfinale rywalami Polaków będą Bułgarzy lub Turcy. Faworytami będą reprezentanci Bułgarii, którzy przyjechali do Baku w najmocniejszym składzie.

Polska - Słowacja 3:0 (25:16, 25:23, 25:19)