Teheran zdobyty. Siatkarze pokonali Iran 3:1

Polscy siatkarze (MACIEJ GOCLON / FOTONEWS / NEWSPIX.PL)Źródło:Newspix.pl
Polscy siatkarze jako pierwsi w tegorocznej Lidze Światowej pokonali Iran na ich własnym terytorium. Dzięki wygranej 3:1 (23:25, 25:20, 25:20, 25:19) biało-czerwoni są już bardzo blisko awansu do Final Six Ligi Światowej.
Spotkania w Teheranie należą do najcięższych gatunkowo - w zeszłorocznej Lidze Światowej Polacy przegrali tam dwukrotnie, w piątek biało-czerwoni ulegli rywalom 2:3, ale tym razem wreszcie odnieśli zwycięstwo.

Polacy poradzili sobie nie tylko ze świetnie grającymi rywalami, dla których to pierwsza porażka u siebie w tej edycji imprezy, ale i z głośnymi kibicami oraz niekontrolującymi sytuacji sędziami. Niektóre analizy spornych sytuacji trwały nawet po kilka minut.

Pierwszy set podopieczni Stephane'a Antigi przegrali do 23 i wydawało się, że o punkty w Teheranie znowu będzie bardzo trudno. Nasi mistrzowie świata pokazali jednak charakter w kolejnych setach.

Irańczycy w miarę upływającego czasu popełniali coraz więcej błędów, a Polacy grali coraz lepiej. W efekcie kolejne partie wygraliśmy do dwudziestu, dwudziestu i dziewiętnastu.

O krok od awansu

Dzięki wygranej Polacy mają już pięć punktów przewagi nad Iranem w swojej grupie i są bardzo blisko awansu do Final Six turnieju. W następnym spotkaniu nasi siatkarze zmierzą się w Krakowie z Amerykanami.