Kadeci jak seniorzy. Siatkarze mistrzami świata

Kadeci jak seniorzy. Siatkarze mistrzami świata (fot. pzps.pl)
Młodzi Polscy siatkarze zdobyli złoty medal mistrzostw świata kadetów. W finale biało-czerwoni pokonali gospodarzy turnieju 3:2 (22:25, 25:23, 28:30, 25:18, 15:7).
Do trzeciego seta starcie z Argentyną było wyrównane. Później Polacy dominowali na boisku i ostatecznie wygrali po tie-breaku.  Podopieczni trenerów Sebastiana Pawlika i Macieja Zendeła zdobyli w tym roku mistrzostwo Europy, a w Tbilisi byli najlepsi w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży (EYOF). W żadnym z tych turniejów nie doznali porażki.

- To ogromny sukces tych zawodników, a także Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Nigdy Polacy nie zdobyli złotego ani srebrnego medalu mistrzostw świata, jedynie dwa brązowe - mówił trener Zendeł.

W meczu o brązowy medal Iran zwyciężył Rosję 3:1 (25:17, 26:28, 25:16, 25:23).