Dziewiąta wygrana Polaków! Amerykanie rozbici

Bartosz Kurek (FOT. MACIEJ GOCLON/FOTONEWS / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Siatkarze reprezentacji Polski wygrali z USA 3:1 (25:17, 25:19, 25:23, 25:15) w japońskim Pucharze Świata. Była to dziewiąta wygrana biało-czerwonych z rzędu - podaje sport.tvn24.pl.
W pierwszym secie Polacy popełniali sporo błędów, przez co Amerykanie wygrali 25:17. W kolejnej odsłonie meczu biało-czerwoni przebudzili się. Na drugą przerwę techniczną podopieczni Stephane'a Antigi schodzili przy prowadzeniu 16:9. Ostatecznie tę partię wygrali 25:19.

Wydawało się, że sytuacja może skomplikować się w trzecim secie, w którym Amerykanie na początku prowadzili 4:0. Asy Mateusza Bieńka, a później Kubiaka pozwoliły jednak na odrobienie strat. Walka toczyła się punkt za punt. Ostatecznie Polacy wygrali 25:23.

Efektowna końcówka

Czwarty set był pokazem siły reprezentacji Polski. Biało-czerwoni dominowali na boisku i prowadzili 17:7. Rywale nie byli w stanie odrobić tak dużej straty. Ostatecznie Polacy wygrali 25:15, a całe spotkanie 3:1. Dzięki dziewiątej wygranej z rzędu, zespół trenera Antigi objął fotel lidera Pucharu Świata. Do zakończenia turnieju pozostały dwa mecze: we wtorek z Japonią o godz. 7:10, zaś z Włochami w środę o 3.30 nad ranem.