Pokonaliśmy Niemców! Wciąż mamy szanse na IO

Pokonaliśmy Niemców! Wciąż mamy szanse na IO

Reprezentacja Polski (fot. JAKUB PIASECKI / CYFRASPORT / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Polscy siatkarze wygrali z Niemcami 3:2 (20:25, 25:22, 16:25, 28:26, 16:14) w meczu o 3. miejsce turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Rio de Janeiro.

Polacy, aby pojechać na turniej interkontynentalny do Tokio i zachować szanse na awans do IO w Rio de Janeiro musieli wygrać niedzielny mecz.

W pierwszym secie na tablicy wyników szybko zrobiło się 5:7 i 7:11 dla Niemców. Biało-czerwoni przebudzili się po drugiej przerwie technicznej. Atak Michała Kubiaka, as Karola Kłosa i potrójny blok na Denisie Kaliberdzie dały nam remis. Potem jednak znowu coś sie zacięło i Niemcy ostatecznie wygrali seta do 20.

W drugiej odsłonie meczu od początku dominowali Polacy. Zwyciężyliśmy w tym secie do 22, m.in. dzięki blokom Marcina Możdżonka.

Trzeciego seta przegraliśmy 16:25. Czwarty także nie rozpoczął się po naszej myśli, ale Polacy w końcu złapali właściwy rytm. W tej partii świetnie prezentował się Bartosz Kurek. Rywale mieli już piłkę meczową, ale po nerwowej końcówce biało-czerwoni wygrali 28:26.

Tie-break do końca trzymał kibiców w napięciu. W końcówce doskonale znów grali Kurek z Kubiakiem i ostatecznie Polacy wygrali decydującą odsłonę meczu 16:14.

O awans do IO biało-czerwoni powalczą w majowym turnieju interkontynentalnym w Japonii.