Domen Prevc triumfatorem ostatnich zawodów cyklu Raw Air. Jakub Wolny najlepszy z Polaków

Domen Prevc triumfatorem ostatnich zawodów cyklu Raw Air. Jakub Wolny najlepszy z Polaków

Domen Prevc
Domen Prevc Źródło: X-news
Domen Prevc wygrał niedzielny, finałowy konkurs cyklu Raw Air w Vikersund. Słoweniec wyprzedził Japończyka Ryoyu Kobayashiego i Austriaka Stefana Krafta.

Najlepszy z Polaków był Jakub Wolny, który zajął 4. miejsce, bijąc przy okazji po raz trzeci w ciągu dwóch dni rekord życiowy (230 metrów). Pozostali z biało-czerwonych uplasowali się na 9. (Piotr Żyła), 10. (Dawid Kubacki) i 12. (Kamil Stoch) miejscu.

Zwycięzcą cyklu Raw Air został Ryoyu Kobayashi. Japończyk wyprzedził Stefana Krafta i Norwega Roberta Johanssona. Polacy zakończyli zmagania w Raw Air na 7. (Dawid Kubacki), 8. (Jakub Wolny), 9. (Kamil Stoch), 17. (Piotr Żyła), 39. (Stefan Hula) i 54. (Paweł Wąsek) pozycji.

Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata już wcześniej zapewnił sobie Japończyk Ryoyu Kobayashi. W dniach 22-24 marca kibice obejrzą ostatnie w tym sezonie zmagania skoczków narciarskich. Zawodnicy wystąpią w konkursach lotów w Planicy.