Polacy dominują w Zakopanem! Stoch zwycięża, Kubacki na podium

Polacy dominują w Zakopanem! Stoch zwycięża, Kubacki na podium

Wielka Krokiew. 26 stycznia 2020 roku
Wielka Krokiew. 26 stycznia 2020 roku Źródło: Newspix.pl / Radoslaw Jozwiak / Cyfrasport
Kamil Stoch z dużą przewagą wygrał niedzielny konkurs indywidualny. Na podium zameldował się także inny z Polaków. Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce.

Wielka Krokiew znów okazała się szczęśliwa dla polskich skoczków. 140 metrów w drugiej serii pozwoliło Kamilowi Stochowi na zajęcie pierwsze miejsce i zapisanie się w historii całego sportu. Jest pierwszym zawodnikiem, który przynajmniej jedne zawody Pucharu Świata wygrywał w kolejnych 10 sezonach z rzędu. Tuż za Polakiem uplasował się Austriak Stefan Kraft, który skoczył w drugiej serii aż na 138 metrów. Trzecie miejsce to znów reprezentant naszego kraju - Dawid Kubacki, który poleciał na 133 metry. Piotr Żyła zajął siódme miejsce (134 i 131 metrów). Pozostali dwaj Polacy zdobyli kolejno 35. (Aleksander Zniszczoł) i 44. (Maciej Kot) miejsce.

Dobry wynik Kubackiego pozwolił mu zbliżyć się do lidera klasyfikacji generalnej na nieco ponad 100 punktów. Zajmujący pierwszą pozycję Karl Geiger ma obecnie 931 punktów. Drugi Stefan Kraft posiada ich 883, a trzeci Ryoyu Kobayashi 831. Kubacki ma 824 punkty, piąty Marius Lindvik 585, a szósty Kamil Stoch 574. Za nimi są Daniel Andre Tande (467), Philipp Aschenwald (443), Peter Prevc (421) i Johann Andre Forfang (410).