Świetna seria Kubackiego trwa! Polak na podium w Sapporo

Świetna seria Kubackiego trwa! Polak na podium w Sapporo

Dawid Kubacki
Dawid Kubacki Źródło: Newspix.pl / Rafal Oleksiewicz/ PressFocus
Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w japońskim Sapporo. To jego 10. podium z rzędu. Loteryjne, ze względu na wiatr zawody wygrał Japończyk Yukiya Sato

W pierwszym w tym sezonie konkursie Pucharu Świata rozgrywanym w japońskim Sapporo startowało sześciu Polaków. Cały konkurs odbywał się w loteryjnych warunkach ze względu na zmieniający się wiatr.

W pierwszej serii Piotr Żyła potwierdził dobrą formę z serii próbnej i skacząc na odległość 132,5 zajął piąte miejsce. 130 metrów skoczył Kamil Stoch, ale ze względu na dużą liczbę punktów odjętych za wiatr zajął dopiero 21. pozycję. Z kolei Dawid Kubacki skacząc na odległość 136 metrów zajął po pierwszej serii trzecie miejsce. Prowadził Kobayashi.

Pozostali Polacy nie zakwalifikowali się do drugiej serii. W niej Stoch oddał gorszy skok i spadł o jedno miejsce na 22. pozycję. Żyła również nie poprawi swojego wyniku i spadł na 9 lokatę. Kubacki skoczył na odległość o dziesięć metrów bliższą niż w pierwszym skoku, ale utrzymał 3. miejsce. W ten sposób Polak kontynuuje świetną serię zdobywając 10 podium z rzędu.

Wracając do sobotniego konkursu, najlepszy w pierwszej serii Kobayashi oddał bardzo słaby skok na 110 metrów i spadł na 15. miejsce. Wygrał jego rodak Yukiya Sato, wyprzedzając drugiego wyprzedzając Austriaka Stefana Krafta.

Drugi konkurs w Sapporo rozpocznie się w nocy z soboty na niedzielę o 2:00 czasu polskiego.

Kubacki dostanie 100 tys. zł od premiera. „Węgla se kupię”

Źródło: Onet.pl