PŚ w skokach: Stoch na treningu nie pofrunął

PŚ w skokach: Stoch na treningu nie pofrunął

Kamil Stoch (fot. Hanna Hautamäki/Wikipedia)
Austriak Andreas Kofler oddał najdłuższy skok - 131,5 m w serii próbnej przed sobotnim konkursem Pucharu Świata w skokach narciarskich, który zostanie rozegrany na olimpijskim obiekcie we włoskim Predazzo. Kamil Stoch był 15 z wynikiem 120,5 m.
Drugi w serii próbnej był triumfator dwóch poprzednich konkursów w  Sapporo Japończyk Daiki Ito - 129,5 m, a trzeci Niemiec Richard Freitag - 128 m. Dwa kolejne miejsca zajęli Austriacy Gregor Schlierenzauer - 127,5 m i Thomas Morgenstern - 126 m.

Organizatorzy konkursu, obawiając się zbyt długich skoków, trzy razy obniżali rozbieg. Najsłabsi startowali z drugiej belki startowej. Krzysztof Miętus uzyskał 117 m i zajął 28 miejsce, a Maciej Kot z wynikiem 118,5 m -  był 29. Po skoku Austriaka Manuela Fettnera, który wylądował na 127,5 m, rozbieg obniżono do pierwszej belki - skaczący z niej Piotr Żyła wylądował na 116,5 m i zajął najsłabsze w  polskiej ekipie, 35 miejsce.

Przed próbą Kamila Stocha jury obniżyło ponownie rozbieg do  poziomu 0,5. Polak doleciał do 120,5 m i został sklasyfikowany na 15 pozycji. Wszyscy pozostali zawodnicy z pucharowej czołówki skoczyli lepiej niż Polak. Morgenstern osiągnął 126 m, Schlierenzauer - 127,5 m, Bardal - 125 m i na zakończenie Kofler - 131,5 m.