Puchar Świata w skokach: Schlierenzauer wyprzedził Małysza, Stoch na siódmym miejscu

Puchar Świata w skokach: Schlierenzauer wyprzedził Małysza, Stoch na siódmym miejscu

Kamil Stoch (fot. newspix / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Kamil Stoch zajął siódme miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich we włoskim Predazzo. Zwyciężył prowadzący po pierwszej serii Austriak Gregor Schlierenzauer. To jego czterdziesty triumf w karierze - Austriak i wyprzedził pod tym względem Adama Małysza (Polak wygrał 39 zawodów). Liderem tej klasyfikacji pozostaje wciąż Fin Matti Nykaenen - 46 triumfów.

Drugie miejsce zajął Niemiec Severin Freund, a trzecie Austriak Thomas Morgenstern, który po pierwszej serii był 14.

Schlierenzauer dzięki zwycięstwu w konkursie awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Prowadzi wciąż jego rodak Andreas Kofler, który w Predazzo uplasował się na szóstej pozycji.

Zwycięzca konkursu prowadził po pierwszej serii, w której skoczył 134 m. Stoch w pierwszej serii uzyskał 123 metry i był jedenasty. W finałowej "30" znaleźli się też Krzysztof Miętus oraz Maciej Kot - odpadł natomiast Piotr Żyła, który zajął 44 miejsce.

W finale jury konkursu aż cztery razy zmieniało długość rozbiegu. 14 po pierwszej serii Austriak Thomas Morgenstern poszybował na 130 metrów i  długo prowadził. Nie wyprzedził go m.in. Stoch, choć w trudnych warunkach atmosferycznych uzyskał 126 m i awansował do "10". Konkurs należał jednak do Schlierenzauera, który ponownie oddał najdłuższy skok - 134,5 m. Do  zimowego rekordu obiektu ustanowionego 22 lutego 2003 roku przez Adama Małysza, zabrakło mu jednak półtora metra.