Ammann skoczył jak za dawnych lat

Ammann skoczył jak za dawnych lat

(fot. EPA/UWE ZUCCH/PAP)
Piotr Żyła, Maciej Kot, Krzysztof Miętus i Tomasz Byrt wywalczyli kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich na dużej skoczni w Willingen. Wystąpi w nim także czwarty w klasyfikacji PŚ Kamil Stoch.
Kwalifikacje wygrał Szwajcar Simon Ammann, który uzyskał 142 m. Stoch wylądował na 122,5 m.

Najlepiej z Polaków wypadł Piotr Żyła, który skokiem na odległość 136 m zajął 5. miejsce w kwalifikacjach. Maciej Kot (130 m) był trzynasty, Krzysztof Miętus (125 m) 22., a Tomasz Byrt (118 m) uplasował się na 37. pozycji ex aequo z Niemcem Felixem Schoftem.

Wśród zawodników z czołowej "10" Pucharu Świata najdalszy skok oddał Niemiec Richard Freitag, który uzyskał 149 m. Trzeci w klasyfikacji generalnej PŚ Norweg Anders Bardal zrezygnował z udziału w kwalifikacjach. Zabrakło też wicelidera Austriaka Gregora Schlierenzauera. Jego rodak, lider klasyfikacji generalnej PŚ Andreas Kofler wylądował na 135 m.

W sobotę odbędzie się w Willingen konkurs drużynowy (godz. 16). W niedzielę zaplanowano konkurs indywidualny (godz. 14.45).