Puchar Kontynentalny w skokach: Czecha już nikt nie dogoni

Puchar Kontynentalny w skokach: Czecha już nikt nie dogoni

Tegoroczną edycję Pucharu Kontynentalnego wygrał Jan Matura z Czech (fot. sxc.hu)Źródło:FreeImages.com
Jan Ziobro zajął piąte miejsce w konkursie skoków narciarskich Letniego Pucharu Kontynentalnego w niemieckiej miejscowości Klingenthal. Za dwa skoki na odległość 123,5 m otrzymał notę 217,6 pkt. Zwyciężył Austriak Wolfgang Loitzl - 248,6 pkt.

Loitzl uzyskał 129,5 i 130 m. Drugi był Fin Lauri Asikainen - 230,9 pkt (125,5 i 127,5 m), a trzeci Czech Jan Matura 222 pkt (119,5 i 128 m).

Aleksander Zniszczoł zajął 12. miejsce, 14. był Grzegorz Miętus, a Andrzej Zapotoczny 24. Pozostali reprezentanci Polski nie zdołali awansować do serii finałowej. Krzysztof Biegun był 37., Krzysztof Miętus 53., a Łukasz Rutkowski 56.

Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zapewnił już sobie Matura - 692 pkt. Drugi Loitzl ma 580 pkt. Najwyżej z biało-czerwonych, na ósmym miejscu z 240 punktami, jest Dawid Kubacki.