Trzech Polaków w czołowej dziesiątce. Murańka ze ze srebrnym medalem

Trzech Polaków w czołowej dziesiątce. Murańka ze ze srebrnym medalem

Klemens Murańka (fot. Irek Dorozankski/newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
W zawodach młodzieżowych mistrzostw świata z skokach narciarskich rozgrywanych w czeskim Libercu polski zawodnik, KlemensZ naszych serwisów Murańka zajął drugie miejsce. Zwycięzcą został Słoweniec Jaka Hvala. Czwarte miejsce zajął natomiast inny Polak, Bartłomiej Kłusek.
W pierwszej serii Murańka skoczył 101 metrów co dało mu doskonałą drugą pozycję. Na prowadzeniu był Słoweniec Jaka Hvala, który lądował o dwa metry dalej. Murańka tracił do Hvali 5,5 punktu, ale miał równocześnie 4,5 punktu przewagi nad zajmującymi ex aequo trzecie miejsce Stefanem Kraftem i Andreasem Wellingerem. Bartłomiej Kłusek z 99 metrami znajdował się na piątym miejscu.

Aleksander Zniszczoł po pierwszej próbie był na 12. miejscu (95,5 metra) i to właśnie on, jako pierwszy z Biało-Czerwonych zaprezentował się w drugiej odsłonie konkursu. W drugiej próbie Zniszczoł osiągnął dokładnie taką samą odległość, jak podczas pierwszego skoku, co zagwarantowało mu dziewiątą pozycję.

Kłusek lądował dwa i pół metra bliżej niż w pierwszej serii, jednak pozwoliło mu to na zajęcie czwarte miejsca w klasyfikacji końcowej Doskonałą formę potwierdził Murańka, który w drugiej próbie skoczył 96 metrów, co zapewniło mu srebrny medal.

Bezkonkurencyjny był Hvala, który w drugiej serii poszybował na 102 metry i z przewagą prawie 20 punktów wskoczył na najwyższy stopień podium.