Jest złoto! Justyna Kowalczyk wygrała bieg na 10 km stylem klasycznym!

Jest złoto! Justyna Kowalczyk wygrała bieg na 10 km stylem klasycznym!

Justyna Kowalczyk (fot. Alex Domanski / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Justyna Kowalczyk w wielkim stylu wygrała olimpijski bieg na 10 kilometrów stylem klasycznym. Nowa mistrzyni olimpijska zdeklasowała konkurencję. Druga Charlotte Kalla straciła do Polki aż 18,4 sekundy. Brąz przypadł Therese Johaug. Marit Bjoergen nie wytrzymała tempa i nie zdobyła żadnego medalu!
Najlepsza polska biegaczka była poza zasięgiem konkurencji już od samego startu. Na pierwszym punkcie pomiarowym - po 2200 metrach - Kowalczyk miała 1,9 sekundy przewagi nad drugą na tym etapie biegu Bjoergen.

Przewaga Kowalczyk rosła z każdym metrem. Ostatecznie Polka minęła linię mety z czasem 28:17.8 sekundy. Druga Charlotte Kalla straciła 18,4 sekundy, trzecia Therese Johaug była na mecie 28,3 sekundy za polską mistrzynią olimpijską. Czwarte miejsce zajęła Aino-Kaisa Saarinen. Tempa biegu nie wytrzymała Marit Bjoergen, która zajęła dopiero piąte miejsce.

W biegu wzięły udział również inne Polki. Kornelia Kubińska była 26. (30:43.5), a Paulina Maciuszek 39. (31:25.8).

To drugi medal polskich sportowców na igrzyskach olimpijskich w Soczi. W niedzielę olimpijskie złoto zdobył Kamil Stoch.