Kasina Wielka oszalała ze szczęścia po zwycięstwie Justyny Kowalczyk

Kasina Wielka oszalała ze szczęścia po zwycięstwie Justyny Kowalczyk

Justyna Kowalczyk złotą medalistką olimpijską w biegu na 10 kilometrów techniczką klasyczną. Wielka radość zapanowała w rodzinnej miejscowości zawodniczki - Kasinie Wielkiej.
Najlepsza polska biegaczka była poza zasięgiem konkurencji już od samego startu. Na pierwszym punkcie pomiarowym - po 2200 metrach - Kowalczyk miała 1,9 sekundy przewagi nad drugą na tym etapie biegu Bjoergen.

Przewaga Kowalczyk rosła z każdym metrem. Ostatecznie Polka minęła linię mety z czasem 28:17.8 sekundy. Druga Charlotte Kalla straciła 18,4 sekundy, trzecia Therese Johaug była na mecie 28,3 sekundy za polską mistrzynią olimpijską. Czwarte miejsce zajęła Aino-Kaisa Saarinen. Tempa biegu nie wytrzymała Marit Bjoergen, która zajęła dopiero piąte miejsce.

W biegu wzięły udział również inne Polki. Kornelia Kubińska była 26. (30:43.5), a Paulina Maciuszek 39. (31:25.8).

To drugi medal polskich sportowców na igrzyskach olimpijskich w Soczi. W niedzielę olimpijskie złoto zdobył Kamil Stoch.