Pierwszy trener Kowalczyk: Nie czuła bólu. Taka była zmotywowana

Pierwszy trener Kowalczyk: Nie czuła bólu. Taka była zmotywowana

Justyna Kowalczyk złotą medalistką olimpijską w biegu na 10 kilometrów techniczką klasyczną. Polka mimo kontuzji stopy zdecydowanie pokonała najgroźniejsze rywalki i wyprzedziła Szwedkę Charlottę Kallę oraz Norweżkę Teresę Johaug.
Pierwszy trener J. Kowalczyk: Była tak zmotywowana, że nie czuła bólu

- Była tak zmotywowana, że nie czuła bólu - mówi pierwszy trener Kowalczyk, Stanisław Mrowca. - Ona zdobyła dwa medale. Jeden w rywalizacji z innymi zawodniczkami, a drugi w walce z kontuzją - dodaje. To drugie złoto olimpijskie w karierze 31-letniej zawodniczki. W sumie ma na koncie pięć krążków.

Najlepsza polska biegaczka była poza zasięgiem konkurencji już od samego startu. Na pierwszym punkcie pomiarowym - po 2200 metrach - Kowalczyk miała 1,9 sekundy przewagi nad drugą na tym etapie biegu Bjoergen.

Przewaga Kowalczyk rosła z każdym metrem. Ostatecznie Polka minęła linię mety z czasem 28:17.8 sekundy. Druga Charlotte Kalla straciła 18,4 sekundy, trzecia Therese Johaug była na mecie 28,3 sekundy za polską mistrzynią olimpijską. Czwarte miejsce zajęła Aino-Kaisa Saarinen. Tempa biegu nie wytrzymała Marit Bjoergen, która zajęła dopiero piąte miejsce.