W polskiej sztafecie pobiegnie mistrzyni olimpijska. "Nie opuszczę dziewczyn"

Justyna Kowalczyk (fot.TOMASZ JAGODZINSKI / Newspix.pl )Źródło:Newspix.pl
Justyna Kowalczyk, która zdobyła złoty medal Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi w biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną zapowiedziała, że jeśli tylko w jej nogą wszystko będzie w porządku wystartuje wspólnie z innymi reprezentantkami w sztafecie.
Najlepsza polska biegaczka była poza zasięgiem konkurencji już od samego startu. Na pierwszym punkcie pomiarowym - po 2200 metrach - Kowalczyk miała 1,9 sekundy przewagi nad drugą na tym etapie biegu Bjoergen.  Przewaga Kowalczyk rosła z każdym metrem. Ostatecznie Polka minęła linię mety z czasem 28:17.8 sekundy. Druga Charlotte Kalla straciła 18,4 sekundy, trzecia Therese Johaug była na mecie 28,3 sekundy za polską mistrzynią olimpijską. Czwarte miejsce zajęła Aino-Kaisa Saarinen. Tempa biegu nie wytrzymała Marit Bjoergen, która zajęła dopiero piąte miejsce. Przypomnijmy, Kowalczyk cały czas zmaga się z pęknięciem kości śródstopia.

Polka po biegu w rozmowie z TVP przyznała, że zrobiła "coś wielkiego", ale "nie opuścić jednak dziewczyn i wystartuje w sztafecie". - Chociaż nie wiem co z moją nogą. za godzinę się dowiem - powiedziała mistrzyni olimpijska.