Historyczne osiągnięcie USA. 1000 złotych medali olimpijskich

Złoty medalista, amerykański pływak Anthony Ervin
Złoty medalista, amerykański pływak Anthony ErvinŹródło:Newspix.pl / Paul Kitagaki Jr.
Stany Zjednoczone zdobyły w sobotę 1000 złoty medal w historii startów na igrzyskach olimpijskich.

Jubileuszowy złoty medal zdobyły pływaczki, które zwyciężyły w sztafecie kobiet 4x100 metrów stylem zmiennym. – Tysiąc złotych medali to niezwykłe osiągnięcie, możliwe dzięki wielkiej kulturze sportu. To fundament reprezentacji Stanów Zjednoczonych – powiedział przewodniczący krajowego Komitetu Olimpijskiego Scott Blackmun.

USA absolutnie zdominowały ogólną klasyfikację medalową. Na drugim miejscu znajduje się Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich z 395 zdobytymi złotami. Na najniższym stopniu podium znalazła się Wielka Brytania, która ma na koncie 243 złote medale.

Amerykanie zdobyli już 24 złota w Rio de Janeiro, w tym 3 w sobotę (13 sierpnia).

Źródło: Reuters / Wirtualna Polska