Te słowa reprezentanta Polski zapamiętamy na długo. "Przychodzi w życiu człowieka taki czas..."

Te słowa reprezentanta Polski zapamiętamy na długo. "Przychodzi w życiu człowieka taki czas..."

Piotr Wyszomirski
Piotr WyszomirskiŹródło:Newspix.pl / Petter Arvidson
Polscy szczypiorniści przegrali z Niemcami 25:31 w meczu o brązowy medal igrzysk olimpijskich. Po spotkaniu Piotr Wyszomirski ze łzami w oczach komentował porażkę z naszymi sąsiadami.

Na początku rozmowy z dziennikarzem TVP Wyszomirski odniósł się do dramatycznego meczu półfinałowego z Danią. Potem krótko ocenił mecz z Niemcami i postanowił dodać od siebie kilka słów.

– Przychodzi w życiu człowieka taki czas, że dźwiga krzyż nasiąknięty bólem, cierpieniem, niespełnionymi marzeniami i brakiem radosnych perspektyw. Często ten krzyż nas przygniata. Ciężko jest wtedy wstać, ale ja ci mówię wstań i walcz. To twoje życie, twój największy skarb – powiedział ze łzami w oczach Wyszomirski.

Porażka w meczu o brąz

Do meczu z Niemcami Polacy przystąpili po ciężkim meczu półfinałowym z Danią, który zakończył się minimalną przegraną biało-czerwonych po dogrywce. Jeszcze koło 15. minuty Polacy prowadzili 8:5, ale już na przerwę schodzili przegrywając 4 bramkami (13:17).

Druga połowa to seria błędów Polaków, które bezlitośnie wykorzystywali Niemcy. W 38. minucie tablica wyświetlała wynik 20:15 dla reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów.

Ostatecznie mecz o brązowy medal zakończył się wynikiem 25:31 dla Niemców. O godz. 19 czasu polskiego w finale olimpijskiego turnieju o złoto zmierzą się Francuzi i Duńczycy.