Radwańska wygrała w Pekinie. To jej 20. tytuł w karierze

Radwańska wygrała w Pekinie. To jej 20. tytuł w karierze

Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska Źródło: Newspix.pl / ZUMA
Rozstawiona z "trójką" Agnieszka Radwańska w finale China Open pokonała Brytyjkę Johannę Kontę 6:4, 6:2 i tym samym zapewniła sobie 20. turniejowe zwycięstwo w karierze.

Zawody z stolicy Chin od początku były dla Polki udane. Radwańska dotarła do finału bez straty seta, pokonując m.in. Karolinę Woźniacką. Na drodze do zwycięstwa w dobrze obsadzonej imprezie, naszej tenisistce stanąć mogła już tylko Johanna Konta.

Od pierwszych piłek widać było jednak, że podczas niedzielnego starcia Brytyjka wyraźnie ustępuje formą dobrze dysponowanej Polce. Agnieszka Radwańska grała konsekwentnie i regularnie, co przekładało się na kolejne wygrane gemy. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Polki 6:4.

W drugiej partii Polka ponownie uzyskała przełamanie w trzecim gemie, dzięki czemu uzyskała prowadzenie 2:1. Kolejne udane akcje w wykonaniu Radwańskiej dały jej pełną kontrolę nad wynikiem. Nasza tenisistka zakończyła spotkanie efektownym asem serwisowym.

Zwycięstwo w Pekinie to 20. tytuł w karierze Agnieszki Radwańskiej i zarazem jej drugi tryumf w China Open.

Źródło: sport.pl/ TVN 24