Mamy to! Polacy wygrali z Rumunią i „wyjechali na autostradę” do Rosji

Mamy to! Polacy wygrali z Rumunią i „wyjechali na autostradę” do Rosji

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Źródło: Newspix.pl / LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT
Polska wygrała z Rumunią 3:1 w kolejnym meczu eliminacji mistrzostw świata. Trzy bramki dla Biało-Czerwonych zdobył Robert Lewandowski. Honorowe trafienie dla gości zapisał na swoim koncie Bogdan Stancu.

Pierwsza połowa meczu na PGE Narodowym zaczęła się lepiej dla Polaków, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. Rumuni byli groźni w grze z kontry, jednak defensywa Biało-Czerwonych spisywała się bez zarzutu. Podopiecznym trenera Adama Nawałki brakowało trochę dokładności w kluczowych momentach. W 26. minucie Piotr Zieliński zagrał prostopadle do Roberta Lewandowskiego, ale podanie było zbyt mocne. Chwilę później cały stadion zawrzał, ponieważ kapitan polskiego zespołu był faulowany w szesnastce. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a Cristian Sapunaru dostał żółtą kartkę. Rzut karny pewnie wykorzystał kapitan polskiego zespołu i mieliśmy 1:0. Jeszcze przed przerwą, przed szansą stanął Kamil Grosicki, jednak uderzył zbyt lekko i czytelnie, by zaskoczyć bramkarza. W końcówce pierwszej połowy konieczna była zmiana w ekipie gospodarzy. Boisko musiał opuścić bardzo dobrze spisujący się w tym meczu Krzysztof Mączyński. Jego miejsce zajął Grzegorz Krychowiak.

Lewandowski z hat-trickiem

Reprezentacja Polski świetnie weszła w drugą połowę. Gracze Nawałki prowadzili grę, czego efektów doczekaliśmy się w 57. minucie. Zieliński dośrodkował z rzutu rożnego, a perfekcyjnym uderzeniem głową popisał się Lewandowski. Chwilę później arbiter podyktował drugi rzut karny dla gospodarzy. W szesnastce tym razem był faulowany Zieliński, który przyjmował piłkę po zagraniu Grosickiego. Futbolówkę na jedenastym metrze znowu ustawił Lewandowski. Po raz kolejny kapitan Biało-Czerwonych trafił bez trudu do siatki i tym samym skompletował hat-tricka. Przy wyniku 3:0 Rumuni wcale nie złożyli broni, a nawet zerwali się do ataku. Ich ofensywna gra zakończyła się golem w 77. minucie. Bogdan Stancu popisał się efektownym strzałem z dalszej odległości. Szczęsny wyciągnął się w powietrzu, ale piłka wpadła do siatki.

W końcówce Polacy zagrali bardzo mądrze. Szanowali piłkę i zatrzymywali akcje ofensywne rywali. Wynik już do końca nie zmienił się. Dzięki wygranej 3:1 Polacy mają sześć punktów przewagi nad Danią i Czarnogórą – najgroźniejszymi rywalami w walce o awans do mistrzostw świata.