Kamil Stoch wicemistrzem świata w lotach

Kamil Stoch wicemistrzem świata w lotach

Kamil Stoch
Kamil Stoch Źródło: Newspix.pl / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT
Mistrzem świata w lotach narciarskich został Daniel-Andre Tande. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch. Na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Richard Freitag.

Kamil Stoch został w Oberstdorfie wicemistrzem świata w lotach narciarskich. – Czasami warto poczekać i zasłużyć na ten sukces, bo wtedy inaczej smakuje – powiedział po sobotnim konkursie. Zawody w Oberstdorfie zakończyły się po trzech z czterech zaplanowanych serii z powodu niekorzystnego wiatru.

Dzięki sukcesowi Stocha, po 39 latach znowu możemy zobaczyć Polaka z medalem mistrzostw świata w lotach. Pierwszy, brązowy, zdobył Piotr Fijas w 1979 roku w Planicy.

Polskiemu skoczkowi pogratulował już za pośrednictwem Twittera Andrzej Duda. „Kamil Stoch wicemistrzem świata w lotach narciarskich. Brawo! Dziękujemy! To dla Polski pierwszy medal m.ś. w lotach od 39 lat (1979 Piotr Fijas - brąz). Gratulacje!” – napisał prezydent.

Nie zabrakło również gratulacji od premiera Mateusza Morawieckiego. „Kamil Stoch ciągle w świetniej formie! Dziś srebrny medal na mistrzostwach świata w lotach! Brawo, brawo, brawo!” – skomentował szef rządu.