Emocjonujący mecz w Madrycie. Real w półfinale. Zobacz najlepsze memy

Emocjonujący mecz w Madrycie. Real w półfinale. Zobacz najlepsze memy

Tegoroczna edycja Ligi Mistrzów obfituje w niespodziewane zwroty akcji. W meczu, który miał być tylko formalnością, piłkarze Realu Madryt oraz Juventusu Turyn dostarczyli kibicom wielu emocji. Zobacz najlepsze memy ze spotkania na Santiago Bernabeu.

Memy po meczu Real Madryt - Juventus Turyn

Po pierwszym meczu w Turynie, gdzie Real wygrał 3:0, a Cristiano Ronaldo popisał się spektakularną przewrotką, wydawało się, że dwumecz w ćwierćfinale Ligi Mistrzów jest już rozstrzygnięty. Piłkarze z Hiszpanii mogli czuć się bezpiecznie, ponieważ oprócz trzybramkowej zaliczki, mieli także perspektywę rewanżu na własnym stadionie. Wtorkowe spotkanie Romy z Barceloną pokazało jednak, że w futbolu wszystko jest możliwe. Zwłaszcza, jeśli rzuca się wyzwanie walecznym Włochom.

Trzy ciosy

Piłkarze „Starej Damy” już na początku meczu pokazali, że nie przyjechali do Madrytu na wycieczkę. W drugiej minucie Mario Mandzukic po asyście Samiego Khediry umieścił piłkę w siatce i tchnął nadzieję w serca kibiców włoskiej drużyny. Ten sam napastnik 35 minut później ponownie wpisał się na listę strzelców. Udział przy bramce ponownie miał Khedira, choć ostatnie podanie należało do Stephana Lichtsteinera. Real jak na gospodarza przystało odpowiadał atakami, jednak „Królewskim” brakowało szczęścia oraz precyzji.

W drugiej połowie fatalny błąd popełnił bramkarz Realu Keylor Navas. Nie złapał dośrodkowanej piłki, która odbiła się od niego i wpadła pod nogi Blaise Matuidiego, który podwyższył wynik na 3:0. Oznaczało to, że Juventus wywalczył co najmniej dogrywkę.

Szczęsny na ratunek

Piłkarzom nie przyszło jednak zmierzyć się w doliczonym czasie gry. Pod koniec spotkania sędzia odgwizdał kontrowersyjną jedenastkę za faul Mehdiego Benati na Lucasie Vazquezie. Za ostre protesty czerwoną kartkę otrzymał włoski bramkarz Gianluigi Buffon. W tej sytuacji musiał zastąpić go rezerwowy bramkarz Juventusu, Wojciech Szczęsny.

Polak był jednak bezradny przy karnym wykonywanym przez Cristiano Ronaldo. Portugalczyk pewnie umieścił piłkę w siatce, dając swojej drużynie awans do półfinału Ligi Mistrzów. Tam Hiszpanie zmierzą się z AS Romą, FC Liverpoolem lub Bayernem Monachium, który bezbramkowo zremisował wczoraj z Sevillą i dzięki korzystnemu wynikowi w pierwszym meczu, awansował do półfinału rozgrywek.