Jest najstarszym grającym polskim piłkarzem. Ma 71 lat i wciąż strzela bramki

Jest najstarszym grającym polskim piłkarzem. Ma 71 lat i wciąż strzela bramki

Piłka nożna, zdj. ilustracyjne
Piłka nożna, zdj. ilustracyjne Źródło:Fotolia / psdesign1
Bogdan Głąbicki jest najstarszym grającym piłkarzem w oficjalnych rozgrywkach w Polsce. Podczas ostatniego spotkania siedleckiej ligi okręgowej 71-latkowi udało się zdobyć bramkę.

Z informacji zamieszczonych w serwisie Łączy nas piłka, który jest oficjalnym portalem Polskiego Związku Piłki Nożnej wynika, że Bogdan Głąbicki urodził się w lutym 1947 roku. 71-letni piłkarz wciąż jest aktywnym zawodnikiem i reprezentuje barwy Hutnika Huta Czechy, który występuje w siedleckiej klasie okręgowej.

Dobre wejście rezerwowego

Portal wirtualnygarwolin.pl poinformował, że 27 maja rozegrano spotkanie między Hutnikiem a Sępem Żelechów. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 8:2 dla Hutnika, a wkład w zwycięstwo miał Głąbicki. 71-latek wszedł na boisko z ławki rezerwowych w 76. minucie. Zaledwie trzy minuty po wejściu na murawę, wpisał się na listę strzelców.

Głąbicki popisał się instynktem strzeleckim, ponieważ w momencie podania od kolegi znajdował się tam, gdzie powinien, czyli tuż przed bramką. Sposób, w jaki świętował strzelenie gola pokazuje, że 71-letni piłkarz mimo upływu lat, wciąż może pochwalić się imponującą kondycją i szybkością. Jeśli Głąbicki zdecyduje się na kontynuowanie kariery, to w przyszłym sezonie może mieć szansę na grę przeciwko zespołom z IV ligi, ponieważ jego drużyna ciągle liczy się w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.