Francja w 1/8 finału! Mbappe zapisał się w historii i zgasił nadzieję Peru

Francja w 1/8 finału! Mbappe zapisał się w historii i zgasił nadzieję Peru

Kylian Mbappe
Kylian Mbappe Źródło:Newspix.pl / Anthony Dibon
Francuzi dołączyli do drużyn, które już zapewniły sobie awans do 1/8 finału mundialu w Rosji. „Trójkolorowi” wygrali z Peru 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Kylian Mbappe.

Pierwszą groźną akcję w starciu z Peru Francuzi stworzyli w 10. minucie. Piłka po rykoszecie wylądowała pod nogami Antoine Griezmanna, ale ten nie potrafił celnie uderzyć. Po chwili z dystansu spróbował szczęścia Paul Pogba, jednak też bez oczekiwanego rezultatu. Francuzi mieli przewagę i rozkręcali się z każdą minutą, ale to Peru po pół godzinie gry miało najlepszą szansę do objęcia prowadzenia. Paolo Guerrero minął jednego obrońcę i miał przed sobą już tylko bramkarza. W znakomitej sytuacji zachował się jednak fatalnie, ponieważ strzelił prosto w Hugo Llorisa.

W 33. minucie „Trójkolorowi” otworzyli wynik spotkania. Kylian Mbappe został najmłodszym Francuzem, który zdobył bramkę w spotkaniu mistrzostw świata. Zawodnik PSG trafił na 1:0, dobijając strzał Oliviera Giroud. Do przerwy Francuzi mieli jeszcze jedną groźną kontrę, ale wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie reprezentacja Peru wyszła na boisko w zmienionym składzie i szybko mogła doprowadzić do remisu. Pedro Aquino trafił jednak w spojenie bramki Llorisa. Francja dalej grała odważnie i zmuszała rywali do biegania. Peruwiańczycy mieli problem z opuszczeniem swojej połowy boiska. „Trójkolorowi” wraz z upływem minut spieszyli się coraz mniej, ale w doliczonym czasie gry kibice obejrzeli jeszcze mocny strzał z woleja w wykonaniu Blaise Matuidiego. Gdyby czysto trafił w piłkę, pewnie byłaby bramka.

Francja pokonała Peru 1:0 i zameldowała się już w 1/8 finału . Peru pozostaje bez punktu w grupie C i nie ma już szans na awans.