Sędzia zalał się krwią po uderzeniu ostrym przedmiotem. Skandal w eliminacjach do Ligi Europy

Sędzia zalał się krwią po uderzeniu ostrym przedmiotem. Skandal w eliminacjach do Ligi Europy

Sędzia liniowy po trafieniu w głowę upadł na murawę
Sędzia liniowy po trafieniu w głowę upadł na murawę Źródło: Newspix.pl / EXPA
W ramach eliminacji do Ligi Europy austriacki Sturm Graz podejmował u siebie cypryjski AEK Larnaka. Przegrał 0:2, ale pod koniec spotkania doszło do sytuacji, która może okazać się o wiele bardziej dotkliwa dla klubu niż ta porażka.

W pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Europy Sturm Graz przegrywał na własnym stadionie z piłkarzami z Cypru. Po golach Joana Truyolsa i Ivana Trickovskiego goście w 77. minucie prowadzili 2:0. Wtedy nastąpiło coś, co ostatecznie pogrążyło zespół Sturmu Graz i musi zakończyć się surową karą dla austriackiej drużyny. Jeden z kibiców rzucił ostrym przedmiotem w sędziego liniowego, trafiając go w głowę. Zagraniczne media podają, że prawdopodobnie chodziło o butelką, kufel lub puszkę z piwem rzuconą z dużej wysokości.

Trafiony w głowę sędzia upadł na murawę i zalał się krwią. Po opatrzeniu jego głowy i dłuższej przerwie w grze, liniowy stwierdził, że chce kontynuować pracę, więc mecz dokończono. Graz przegrał 0:2, a czerwoną kartkę w 90. minucie otrzymał jeszcze Stefan Hierlaender, dopełniając katastrofy w austriackiej drużynie.