Sukces Polek na MŚ bikini fitness. Pięć medali dla naszych reprezentantek

Sukces Polek na MŚ bikini fitness. Pięć medali dla naszych reprezentantek

Natalia Czajkowska
Natalia Czajkowska Źródło: Instagram / nataliaczajkowska_
Aż 5 medali - w tym 2 złote i 3 srebrne , przywiozły reprezentantki Polski z mistrzostw świata IFBB Bikini Fitness w Ekwadorze.

Na początku grudnia w Ekwadorze odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów bikini fitness. Na te zawody swoje drużyny zgłosiło 28 krajów. Łącznie do rywalizacji stanęło dokładnie 100 zawodników i zawodniczek. Patrycja Słaby z Nowego Sącza, na co dzień studentka fizjoterapii w PWSZ, zdobyła w Quito tytuł Mistrzyni Świata Bikini Fitness w kategorii Junior 16-19. Również w kategorii junior startowała inna Polka - Natala Damek, startująca w kategorii 22-23 lata, która zdobyła srebrny medal. Złoty medal z Ekwadoru przywiozła także inna reprezentantka Polski - Natalia Czajkowska, która również startowała w kategorii 16-19 lat. W sumie reprezentantki Polski zdobyły aż pięć medali - dwa złote i trzy srebrne.

Czym jest bikini fitness?

Jest to kategoria sportów sylwetkowych dla kobiet, które chcą prezentować rezultaty diety oraz treningów. W tej kategorii sylwetki powinny by subtelne i znacznie mniej umięśnione niż w przypadku kulturystki czy fitnessu sylwetkowego. Zawody w tej dyscyplinie polegają na pozowaniu pojedynczo lub w parach. Uczestniczki rywalizacji są ubrane w dwuczęściowe stroje kąpielowe, często bogato zdobione, mają również specjalne szpilki, które mają dodatkowo podkreślić kształt pośladków oraz łydek.