HME Glasgow 2019. Ewa Swoboda mistrzynią Europy na 60 metrów!

HME Glasgow 2019. Ewa Swoboda mistrzynią Europy na 60 metrów!

Ewa Swoboda została w Glasgow halową mistrzynią Europy w biegu na 60 metrów. Polka wyprzedziła rywalki i dobiegła do mety z czasem 7,09 sekund!

W finale Ewa Swoboda wyprzedziła Holenderkę Dafne Schippers – 7,14 oraz broniącą tytułu Brytyjkę Ashę Philip – 7,15. Medal 21-latki jest już czwartym Biało-Czerwonych na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Glasgow. Przypomnijmy, dwa lata temu w Belgradzie Ewa Swoboda zajęła drugie miejsce.

facebook

W piątek złoto w pchnięciu kuli z wynikiem 21,65 m wywalczył Michał Haratyk. Dzisiaj na dwóch najwyższych stopniach na podium zobaczyliśmy też tyczkarzy – Pawła Wojciechowskiego oraz Piotra Liska. W drugiej próbie ten pierwszy zaliczył 5,90 m i ustanowił rekord życiowy. Lisek zdobył srebro z wynikiem 5,85 m.