Polak brązowym medalistą mistrzostw świata w kolarstwie torowym. To historyczny wyczyn

Polak brązowym medalistą mistrzostw świata w kolarstwie torowym. To historyczny wyczyn

Mateusz Rudyk
Mateusz RudykŹródło:Newspix.pl / Bartlomiej Zborowski/Cyfrasport
Mateusz Rudyk na mistrzostwach świata w kolarstwie torowym wywalczył brąz w kategorii sprint. W walce o medal pokonał samego mistrza świata.

Po przegranej w półfinale 1:2 z Holendrem Harriem Lavreysenem, który później zwyciężył w całych zawodach, Mateusz Rudyk stanął przed ogromnym wyzwaniem. Musiał pokonać mistrza świata z ubiegłego roku – Matthew Glaetzera z Australii. Nasz rodak zaskoczył jednak wszystkich i odprawił mistrza z rezultatem 2:0, zgarniając brąz w sprincie na odbywających się w Pruszkowie zawodach..

Mateusz Rudyk jest pierwszym Polakiem, który wywalczył medal na mistrzostwach świata w kolarstwie torowym. Dodatkowo dokonał tego w sprincie, jednej z najstarszych konkurencji torowych. Do tej pory udawało się nam osiągnąć co najwyżej czwarte miejsce. Dokonał tego dwukrotnie Damian Zieliński: w 2004 roku w Melbourne i w 2016 roku w Londynie.

Zawody telemarkowe w Białce Tatrzańskiej. „Może to robić przeciętnie wysportowana osoba”

Źródło: Sport.pl