ME w Glasgow. Złoto Lewandowskiego, srebro Ennaoui

ME w Glasgow. Złoto Lewandowskiego, srebro Ennaoui

Sofia Ennaoui
Sofia Ennaoui Źródło: Newspix.pl / Tomasz Jastrzebowski / Foto Olimpik
Kolejne medale dla Polaków na halowych Mistrzostwach Europy w Glasgow. Złotym medalem mógł cieszyć się Marcin Lewandowski.

Marcin Lewandowski, podobnie jak dwa lata temu, został w niedzielę 3 marca halowym mistrzem Europy w biegu na 1500 metrów. Drugi w finałowym biegu był Jakob Ingebrigtsen z Norwegii, trzeci Hiszpana Jesus Gomez. Polak trenujący na co dzień w klubie CWZS Zawisza Bydgoszcz SL pobiegł w finale z czasem 3.42,85. Wyniki jego najgroźniejszych rywali to kolejno 3.43,23 i 3.44,39.

Sofia Ennaoui w biegu na 1500 metrów na hali zdobyła srebro. Przegrała jedynie z Laurą Muir z Wielkiej Brytanii. Trzecie miejsce zajęła Irlandka Ciara Mageean. Zawodniczka z Polski miała czas 4.09,30 - jej zwycięska rywalka 4.05,92. Irlandka pobiegła w 4.09,43. Ennaoui z AZS UMCS Lublin przed dwoma laty na hali była trzecia w Europie, natomiast rok temu również druga.

Łącznie na Mistrzostwach Europy w Glasgow Polacy wywalczyli już cztery złote i dwa srebrne medale.