Ogromny sukces polskiej lekkoatletki na ME. Natalia Kaczmarek podbiła serca kibiców

Ogromny sukces polskiej lekkoatletki na ME. Natalia Kaczmarek podbiła serca kibiców

Natalia Kaczmarek
Natalia Kaczmarek Źródło: Newspix.pl / Michał Kasjaniuk
Natalia Kaczmarek podbiła serca kibiców. 22-letnia lekkoatletka w fenomenalnym stylu zdobyła dwa złote medale podczas młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbyły się w szwedzkim Gavle.

22-letnia Natalia Kaczmarek specjalizuje się w biegu na 400 metrów. W halowych mistrzostwach świata w Birmingham wraz z Małgorzatą Hołub-Kowalik, Joanną Linkiewicz i Aleksandrą Gaworską wystartowała w eliminacjach. Lekkoatletki pobiegły w tak dobrym czasie, że zapewniły sobie awans do finału.

O Natalii Kaczmarek stało się głośno za sprawą jej niesamowitego wyczynu podczas młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbyły się w szwedzkim Gavle. Przed rozpoczęciem rywalizacji Natalia Kaczmarek nie była zaliczana do grona faworytów. Jeszcze na początku biegu wydawało się, że nie ma szans na medal, ponieważ w połowie dystansu zajmowała 5-6. pozycję. Biegaczka na ostatniej prostej pozostawiła jednak bez szans swoje rywalki i ukończyła zawody na pierwszym miejscu. Kaczmarek wygrała z czasem 52,34 s, o 0.2 s bijąc rekord życiowy. Przyczyniła się także do triumfu polskiej sztafety 4x400 metrów w składzie Karolina Łozowska, Natalia Widawska, Natalia Wosztyl oraz Natalia Kaczmarek, która także zdobyła złoty medal.

Co ciekawe, na tych samych mistrzostwach złoty medal wywalczył także jej życiowy partner - Konrad Bukowiecki. Polski kulomiot okazał się bezkonkurencyjny w starciu z rywalami.