ME siatkarzy 2019. Hiszpania rozbita. Polska zagra w ćwierćfinale!

ME siatkarzy 2019. Hiszpania rozbita. Polska zagra w ćwierćfinale!

Reprezentacja polskich siatkarzy
Reprezentacja polskich siatkarzy Źródło: Newspix.pl / Jakub Piasecki
Podopieczni Vitala Heynena nie pozostawili Hiszpanom żadnych złudzeń. Przez cały mecz kontrolowali sytuację na boisku i pewnie wygrali 3:0. Tym samym awansowali do ćwierćfinału Mistrzostw Europy!

Polska reprezentacja przeszła jak burza przez fazę grupową Mistrzostw Europy i z kompletem punktów zajęła pierwsze miejsce w grupie D. - Mamy bardzo młodych zawodników – dla większości z nich gra w mistrzostwach Europy i przejście fazy grupowej jest bardzo cennym doświadczeniem. Naszym celem na mecz z Polakami będzie cieszenie się grą, pokazanie się z jak najlepszej strony. Jeżeli w ostatecznym rozrachunku lepsi okażą się być nasi rywale, to trudno, ale my musimy zagrać najlepiej jak potrafimy - mówił przed meczem trener reprezentacji Hiszpanii Fernando Munoz Benite.

W 1/8 finału podopieczni Vitala wyszli na boisko w składzie: Nowakowski, Muzaj, Leon, Drzyzga, Kubiak, Bieniek i Zatorski (L). Mecz także nie sprawił im żadnych problemów. Spotkanie trwało nieco ponad godzinę. Od samego początku Polacy kontrolowali przebieg gry a Hiszpanie nawet przez chwilę nie objęli prowadzenia. Polacy szybko wysunęli się na czteropunktowe prowadzenie (6:2). Hiszpanie podejmowali próby ataku, ale okazały się one bezskuteczne. Na mocne serwisy Wilfredo Leona odpowiedzieli siedmioma zepsutymi zagrywkami. Kilkupunktowa przewaga została utrzymana do końca pierwszego seta zakończonego wynikiem 25:18.

W kolejnej partii meczu przewaga Polaków była jeszcze większa. Przed drugą przerwą techniczną nasi reprezentanci prowadzili 15:8. Choć szkoleniowiec Hiszpanów poprosił o czas, sytuacja na boisku nie zmieniła się. Nasi reprezentanci byli lepsi w każdym elemencie - zarówno w przyjęciu, jak i ataku czy zagrywce. Tymczasem Hiszpanie, podobnie jak w pierwszym secie, mieli ogromne problemy w zagrywce. Set zakończyło efektywne zbicie Wilfredo Leona (25:13).

Trzeci set także był dominacją Polaków. Biało-czerwoni przy ogromnym dopingu polskiej publiczności nawet na chwilę nie oddali prowadzenia. Przed drugą przerwą techniczną mieli aż 8 punktów przewagi. Przed końcem trzeciego seta przy stanie 20:12 Vital Heynen wymienił cały skład, wprowadzając na boisko pojedynczo kolejnych zawodników. Set zakończył się wynikiem 25:16. Cały mecz Polacy wygrali 3:0 (25:18, 25:13, 25:16).

ME siatkówka 2019 - z kim Polska zagra w 1/4 finału?

Rywalem Polaków w ćwierćfinale Mistrzostw Europy będzie reprezentacja Niemiec, która pewnie pokonała Holandię 3:1 (25:17,25:22, 30:32, 25:23). Od samego początku spotkania (poza fragmentem trzeciego seta) dominowali na boisku i byli zdecydowanie lepsi od rywali. - Jestem bardzo szczęśliwy, że wygraliśmy. To zwycięstwo było nam potrzebne. Grozer dał nam dzisiaj dużo, mocno zagrywał - mówił po meczu Lukas Kampa.