Dawid Kubacki triumfuje w Turnieju Czterech Skoczni. Wielkie zwycięstwo Polaka

Dawid Kubacki triumfuje w Turnieju Czterech Skoczni. Wielkie zwycięstwo Polaka

Dawid Kubacki
Dawid Kubacki / Źródło: Newspix.pl / Radosław Jóźwiak
Dawid Kubacki zwyciężył w klasyfikacji generalnej 68. Turnieju Czterech Skoczni. Jest trzecim polskim skoczkiem narciarskim w historii, który tego dokonał.

Po pierwszej serii finałowego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen Dawid Kubacki zajmował pierwsze miejsce, dzięki świetnemu skokowi na odległość 143 metrów. Jednak tuż za nim znajdowali się najpoważniejsi rywale w walce o triumf w całym Turnieju: Karl Geiger i Marius Lindvik.

W drugiej serii Kubacki nie zawiódł i skokiem na odległość 140,5 m przypieczętował zwycięstwo w tym konkursie i jednocześnie w całym Turnieju Czterech Skoczni. W sumie w finałowym konkursie zdobył 300,9 punktów i o 9 punktów zwyciężył nad zajmującym drugie miejsce Mariusem Lindviem i trzecim Karlem Geigerem.

Dzięki zwycięstwu w czwartym konkursie Kubacki z łącznym wynikiem 1131,6 punktów zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. Za nim był Marius Lindvik (1111 pkt) i Karl Geiger (1108,4 pkt).

W całym turnieju pozostali Polacy zajęli odpowiednio Kamil Stoch (13. miejsce), Piotr Żyła (14. miejsce), Maciej Kot (31. miejsce) i Stefan Hula(35. miejsce).

Kubacki jest trzecim w historii Polakiem, który zwyciężył w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. W 2001 roku w TCS zwyciężył Adam Małysz, a Kamil Stoch, dokonał tej sztuki dwukrotnie: w 2017 i 2018 roku.

Droga Kubackiego do zwycięstwaw Turnieju Czterech Skoczni

W niedzielę 29 grudnia odbył się pierwszy konkurs w ramach 68. Turnieju Czterech Skoczni. W zawodach w Oberstdorfie Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce. W noworocznym konkursie w Garmisch-Partenkirchen polski skoczek potwierdził dobrą formę, kończąc konkurs również na najniższym stopniu podium. W sobotę 4 stycznia Dawid Kubacki zajął drugie miejsce podczas konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku i został nowym liderem całego cyklu, wyprzedzając w klasyfikacji generalnej Mariusa Lindivka i Karla Geigera.

• Niby wszystko OK tylko imię jakieś takie felerne. Za granicą nie ma imienia Dawid, bo jest David. Niech pan Kubacki dla zagranicy zmieni imię na David, bo będą kaleczyć mówiąc Dałid. Ewa Minge musiała dla zagranicy zmienić imię na Eva, bo ciągle kaleczyli jej imię "Eła, Eła". Dawno temu Ewa Demarczyk nie chciała zmienić imienia na Eva więc też wszędzie jej imię kaleczyli nawet we Francji, Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej, a nie tylko w USA i Anglii.
    • Brawo i gratulacje Dawid!
      • Jako Polak jestem dumny z tego, że nasz Rodak stanął na najwyższym podium i wygrał tak prestiżowy turniej skoków narciarskich. Duma rozpiera także z naszego Hymnu Narodowego dla Dawida Kubackiego. Tego nam nie odbiorą żadne niemieckie miernoty nazywając Dawida " lodowatym Polakiem" Brawo Dawid.....