MŚ w piłce ręcznej. Polacy przegrali z Hiszpanią 26:27. Zachowują szanse na awans, czas na Brazylię

MŚ w piłce ręcznej. Polacy przegrali z Hiszpanią 26:27. Zachowują szanse na awans, czas na Brazylię

Szymon Sićko
Szymon SićkoŹródło:Newspix.pl / Rafal Rusek / PressFocus
Niewiele zabrakło, by Polacy pokonali Hiszpanów w drugim meczu mistrzostw świata w piłce ręcznej. Ostatecznie skończyło się przegraną 27:26. Biało-Czerwoni nie tracą szans na awans.

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej występuje na mistrzostwach świata w Egipcie w grupie B. Biało-Czerwoni wygrali pierwszy mecz z Tunezją 30:28, ale w niedzielę czekał ich prawdziwy sprawdzian – starcie z aktualnymi mistrzami Europy, czyli Hiszpanami.

Hiszpanie na mecz z Polską wychodzili po remisie – dosyć nieoczekiwanym – z Brazylią. Starcie z Hiszpanami było wyrównane, choć po pierwszej połowie Polacy przegrywali 11:14. Po przerwie polscy szczypiorniści zaczęli odrabiać straty, wyszli nawet na prowadzenie 20:19. Na sam koniec można było oczekiwać choćby remisu, ale mecz zakończył się przegraną 26:27. W tym spotkaniu po 6 bramek zdobyli Szymon Sićko (Polska) i Daniel Dujszebajew (Hiszpania).

MŚ w piłce ręcznej. Polacy zagrają jeszcze z Brazylią

W grupie B po zwycięstwie prowadzą Hiszpanie z 3 punktami, druga jest Polska z 2 pkt, trzecia jest Brazylia, która również uzbierała 2 pkt (decyduje jednak bilans bramek, Polska wypada o oczko lepiej od Brazylii), a na końcu jest Tunezja z jednym punktem.

Porażka z Hiszpanią nie przekreśla awansu Polaków do kolejnej rundy, ponieważ z grupy wychodzą trzy zespoły. Nawet jeśli Biało-Czerwoni przegrają z Brazylią, to mogą pozostać w grze. Polacy zagrają z Brazylią 19 stycznia.