Zawroty głowy i wielka niespodzianka. Turniejowa „jedynka” odpadła z Australian Open!

Zawroty głowy i wielka niespodzianka. Turniejowa „jedynka” odpadła z Australian Open!

Ashleigh Barty
Ashleigh BartyŹródło:Newspix.pl / ZUMA
Karolina Muchova pokonała Ashleigh Barty po trzysetowym pojedynku na Rod Laver Arena. Punktem zwrotnym okazała się przerwa medyczna, o którą poprosiła Czeszka.

Karolina Muchova sprawiła nie lada niespodziankę podczas Australian Open. Czeszka pokonała liderkę rankingu WTA Ashleigh Barty. Pierwszy set nie wskazywał, że dojdzie do takiego rozstrzygnięcia, ponieważ Australijka wygrała pewnie 6:1.

W drugiej partii przy stanie 2:1 dla Ashleigh Barty Czeszka poprosiła o przerwę medyczną z powodu odczuwanych zawrotów głowy. Karolina Muchova miała mierzony puls i temperaturę. W tym czasie jej rywalka rozgrzewała się na korcie. Jak się okazało, to jednak nie pomogło Ashleigh Barty utrzymać dobrego poziomu gry. Po jej wznowieniu Czeszka zdecydowanie ograniczyła liczbę popełnianych błędów, a te pojawiły się po stronie turniejowej „jedynki”. Stan drugiego seta wyrównał się (3:3). Dwa kolejne gemy, grane na przewagi, zaważyły na jego losach. Oba padły łupem Czeszki, która „kropkę nad i” postawiła przy własnym podaniu i zakończyła partię (3:6).

W decydującym secie Karolina Muchova zaczęła od przełamania, ale Australijka nie złożyła sportowej broni. Tenisistki wygrywały kolejne gemy przy własnych podaniach do stanu 2:4. W następnym górą okazała się Czeszka, a Australijka stanęła pod ścianą, widząc zbliżające się widmo porażki. W ósmym gemie trzeciego seta Ashleigh Barty nie wykorzystała trzech szans na przełamanie rywalki. Mecz zakończył się wynikiem 6:1, 3:6, 2:6.

instagram

Australian Open 2021. Kto zagra w półfinałach?

Australian Open wkracza w decydującą fazę. O występ w finale prestiżowej imprezy Karolina Muchova (27. WTA) będzie walczyć z Jennifer Brady (24. WTA). W drugim półfinale zmierzą się Serena Williams (11. WTA) i Naomi Osaka (3. WTA).