Klubowe MŚ: Barcelona w finale

Klubowe MŚ: Barcelona w finale

Barcelona pokonała w Jokohamie katarski zespół Al-Sadd 4:0 (2:0) w półfinale klubowych mistrzostw świata i w niedzielnym finale zmierzy się z brazylijskim FC Santos.
Mistrz Hiszpanii po raz trzeci zagra w decydującym spotkaniu tego turnieju. Poprzednio w 2006 i 2009 roku. Bramki dla triumfatora Ligi Mistrzów zdobyli Adriano (dwie) oraz Seydou Keita i Maxwell.

W pierwszej połowie poważnej kontuzji doznał napastnik Barcelony David Villa. Najlepszy strzelec Euro-2008 ma złamaną kość piszczelową lewej nogi. Nie wiadomo, ile potrwa przerwa w grze i czy będzie mógł zagrać na przyszłorocznych mistrzostwach Europy w Polsce i na Ukrainie.

30-letni Villa jest rekordzistą pod względem zdobytych goli w reprezentacji Hiszpanii. W 81 występach uzyskał 50.

Finał i mecz o trzecie miejsce odbędą się w Jokohamie 18 grudnia. Przed rokiem w klubowych mistrzostwach świata triumfował Inter Mediolan.