Kowalczyk wraca do szczęśliwej Rogli

Kowalczyk wraca do szczęśliwej Rogli

Justyna Kowalczyk powalczy o wygraną, fot. Wikipedia
W najbliższy weekend zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich odbędą się w Rogli. Poprzednio słoweńska miejscowość gościła zawody tej rangi w 2009 roku, a Justyna Kowalczyk wygrała wtedy bieg na 15 km i zajęła drugie miejsce w zmaganiach sprinterskich.
Tym razem program zawodów w Rogli wygląda nieco inaczej. Zamiast na 15 km narciarki będą rywalizowały na 10 km ze startu wspólnego (technika klasyczna), natomiast w sprincie zmieniono technikę z klasycznej na dowolną.

W klasyfikacji generalnej PŚ Kowalczyk zajmuje szóste miejsce. Do Norweżki Marit Bjoergen traci już 304 punkty, ale broniąca Kryształowej Kuli Polka lekką zwyżkę formy zasygnalizowała w ostatni weekend w Davos. "Z biegu na 15 km łyżwą jestem zadowolona, bo to mój najlepszy wynik w karierze na tym dystansie, w biegu rozstawnym. Co do sprintu, to czuję, że byłam mocniejsza niż wskazuje to miejsce, które zajęłam" - napisała na swojej stronie internetowej podopieczna Aleksandra Wierietielnego.

W Rogli w nowej roli wystąpi Petra Majdic. Świetna słoweńska sprinterka zakończyła już sportową karierę i teraz jest członkinią komitetu organizacyjnego.