PŚ w skokach: Stoch na podium! Przegrał tylko z Koflerem

PŚ w skokach: Stoch na podium! Przegrał tylko z Koflerem

Kamil Stoch (fot. Hanna Hautamäki/Wikipedia)
Kamil Stoch zajął drugie miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Zwyciężył lider klasyfikacji generalnej Austriak Andreas Kofler, a trzeci był Norweg Anders Bardal.
Polak na półmetku zajmował dziewiąte miejsce, ale w finałowej serii uzyskał drugą odległość - 137. Metr dalej skoczył Kofler. Zajmując drugie miejsce podczas zawodów w szwajcarskim Engelbergu, Stoch po raz piąty uplasował się w czołowej trójce zawodów Pucharu Świata w  skokach narciarskich. Tryumfował dotychczas trzy razy: w 2011 roku kolejno w Zakopanem, Klingenthal i Planicy.

Zwycięzca niedzielnego konkursu jest nadal liderem klasyfikacji generalnej PŚ. Ma  508 pkt i wyprzedza o 118 Andersa Bardala oraz o 132 swojego rodaka Gregora Schlierenzauera. Stoch z 248 pkt plasuje się na siódmym miejscu. Siódme miejsce zajmuje także Polska w  Pucharze Narodów (665 pkt). Prowadzi Austria - 2286 przed Niemcami 1327 i Norwegią 1115 pkt.

W Engelbergu do finałowej serii nie awansowali: Stefan Hula, który zajął 33 lokatę, Maciej Kot - 39 i Piotr Żyła - 42.